گروه آموزشی : کامپیوتر
دانشکده : فنی و مهندسی
رشته تحصیلی : فوق ليسانس - کامپیوتر

  • لینک فایل های برنامه نویسی سیستم https://1drv.ms/u/s!AnZUMLwYi8JHgS-_xV-LP0jEaxV6?e=YgU27k
  • امتحان درس کاربرد کامپیوتر در حسابداری (3) مورخ 5 مرداد ماه سال 99 ساعت 10:00 برگزار میگردد
  • امتحان درس کاربرد کامپیوتر در حسابداری (2) مورخ 5 مرداد ماه سال 99 ساعت 8:30 برگزار میگردد
  • قابل توجه دانشجویان عزیز : طریق ارتباط با اینجانب،1- همین سایت، 2-ایمیل PRM.HHH@Yahoo.com و یا 3- از طریق واتساپ با شماره 09100708200
تکلیف برای امتحان عملی درس طراحی و پیاده سازی


تاریخ : 1399/05/21
بازدید : 209

بنام خدا

در شهر اصفهان تعدای کارگاه شیرینی‌پزی در شهر اصفهان وجود دارد که محصولات (در اینجا شیرینی‌ها)خود را به قنادی‌های متقاضای بفروش می‌رسانند.

1.      با توجه به موارد زیر یک سیستم پایگاه داده‌ای برای ثبت داده‌ها و انجام عملیات مربوطه طراحی کنید. که شامل جدول‌های مورد نیاز در بالاترین سطح نرمال ممکن باشند و مشخص کنید که هر فیلد مقدار چه خصوصیتی را نگهداری می‌کند. برای هر جدول کلید(های) کاندید، کلید اصلی و در صورت وجود کلید(های) خارجی را مشخص نمایید. مدل ER این پایگاه داده‌ای را نیز ترسیم نمایید.  کلیه عملیات را بصورت دستنویس ضمیمه کنید.

·         هر کارگاه دارای یکی نام منحصربفرد است

·         هر قنادی دارای یک نام منحصر بفرد است.

·         هر قنادی می‌تواند یک یا چند شعبه داشته باشد

·         هر شعبه قنادی همچون یک قنادی معمولی میتواند عملیات خرید را انجام دهد.

·         کارگاه به ازای هر محصول مواردی چون میزان موجودی، تاریخ تولید و  انقضا، نوع و نام محصول، قیمت هر واحد و تخفیف حداقل خرید را مشخص میکند.

·         هر شیرینی تولیدی در یکی از نوع‌های بیسکویتی، فرانسوی، دانمارکی ، تر و... قرار میگیرد و هر محصول نیز یک نام دارد که این نام در آن نوع منحصربفرد است.

·         هر قنادی نیز میتواند، محصولات قابل فروش خود را که به تاریخ انقضا میرسند برای فروش عرضه کنند. این محصولالت توسط قنادی‌های دیگر خریداری می‌شود(به خاطر تخفیف) و یا برای استفاده مجدد در تولید توسط کارگاه‌های شیرینی‌پزی بعنوان ماده اولیه خریداری می‌شود

·         صورتحساب‌ها همیشه با یک روز تاخیر اعلام شده و بلافاصله توسط خریداران پرداخت میشود. در هر صورتحساب نام محصول، میزان خریداری شده ، قیمت کل خید هر قلم خرید، به ازای هر فروشنده صادر میگردد. که خریدار میتواند تا حداکثر تا یک روز پس از دریافت صورتحساب مبالغ واریزی را به حساب بانکی اعلام شده توسط فروشنده در فاکتور فروش واریز نمایید.

 

2.      پایگاه داده ای طراحی شده در قسمت اول را در SqlServer پیاده سازی کنید. نام این پایگاه داده‌ای شماره دانشجویی شماست. پس از ایجاد جدول‌های پایگاه داده‌ای، دیاگرام  مربوط به جدول‌ها را ایجاد کنید و درحین ایجاد دیاگرام با استفاده از نرم‌افزار Camtasia Studio صفحه نمایش را کپچر (capture) کرده و در حین انجام توضیحات خود را نیز ذخیره نمایید(همه ویدیوها که برای شما تهیه و در اختیارتان گذاشته شده است از نرم‌افزار Camtasia Studio استفاده شده و قبل از تهیه ویدیو میتوانید ویدیو SPJ_ForeignKey-4.mp4  را تماشا کنید).  توجه کنید که نیازی به دادن افکت به ویدیو نیست و شما ویدیو ساخته شده را بهمراه فایل کپچر خروجی Camtasia Studio ارسال نمایید.

هر گونه سوالی داشته از طریق ارسال ایمیل به آدرس   PRM.HHH@Yahoo.com  و یا  از طریق سایت اختصاصی اساتید واحد مبارکه  به آدرس http://prof.mau.ac.ir/default/default.asp ارسال نمایید تا پاسخ داده شود. اطلاع رسانی نیز از همین راه‌های ارتباطی و یا کانال واتساپ  صورت میگیرد. 

زمان تحویل تا انتهای روز 30 مرداد 99 است